Architektura
Główną inspiracją przy projektowaniu budynku apartamentowego
DOBRA 32 jest struktura kryształu.
Chcieliśmy aby narożnik naszego budynku wyrzeźbiony został niczym szlachetny kamień. Zależało nam przy tym na skojarzeniu z uformowaną przez naturę prostą i wielopłaszczyznową strukturą kryształu, przejrzystą geometrią ścian. Budynek charakteryzuje się stonowaną kolorystyką, współgrającą z sąsiednimi budynkami biurowymi oraz subtelnością detali. Duże przeszklenia elewacji od strony ulicy zostały wycofane w głąb balkonów, uzyskując dodatkową zewnętrzną powłokę w postaci stałych i przesuwnych ażurowych paneli chroniących wnętrza przed nadmiernym słońcem i przegrzewaniem.
Bryła budynku jest podzielona na trzy elementy o bardzo wyrazistym charakterze: wycofany i rozświetlony parter, powtarzalne piętra formujące starannie zaplanowaną bryłę i unoszącą się nad nimi trójwymiarową konstrukcję ażurowego zadaszenia. Wysokość elewacji od strony ulicy Zajęczej i Dobrej została dopasowana do budynków w bezpośrednim sąsiedztwie oraz wpisuje się w architektoniczny krajobraz Powiśla.
Unosi się nad najwyższą kondygnacją mieszkalną. Poza wspominaną funkcją urbanistyczną i estetyczną, pełni ono przede wszystkim funkcję praktyczną - pokryte siatką cięto-ciągnioną, zapewni lekkie zacienienie obszernym tarasom dostępnym z dwóch najwyżej położonych apartamentów.
Natomiast jego trójwymiarowa geometria, podzielona na trójkątne elementy, nachylone pod różnymi kątami oraz lekko zadarte krawędzie nad narożnikiem i nad wschodnim krańcem budynku, spowodują dramatyczny efekt estetyczny, mogący kojarzyć się z połamaną formą wieńczącą naturalne kryształy lub zadaszeniami peronów stacji Powiśle autorstwa Arseniusza Romanowicza i Piotra Szymaniaka.
Ażurowe Zadaszenie
Materiały i kolorystyka
Materiały
i kolorystyka
Gama materiałów została starannie dobrana w taki sposób aby stanowić stonowane tło dla rozrzeźbionej formy i detali fasad, a przy tym kojarzyć się z dobrą jakością, wytrzymałością, ale i wyrafinowaniem.
Wybór zastosowanych kolorów na fasadzie oscylować będzie wokół odcieni grafitu i antracytu. Fasada uzyska okładzinę kamienną oraz ze spieków o podobnej fakturze. Przesuwne panele elewacyjne, zadaszenie ażurowe nad budynkiem oraz inne niezbędne obróbki fasady i tarasów zostaną wykonane z blach aluminiowych, lakierowanych w ciemnym kolorze. Okładzina kamienna parteru zostanie poprzetykana delikatnymi akcentami z blachy w kolorze złotym. Podobne wykończenie uzyskają barierki zwieńczające szklane balustrady na balkonach i tarasach.
Lokalizacja
Budynek apartamentowy DOBRA 32 znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Zajęczej i Dobrej.
Wyrasta w samym sercu trwającej od kilku lat rewitalizacji tej części Powiśla w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Nauki Kopernik, Biblioteki Uniwersyteckiej, tymczasowego pawilonu Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz powstającego na sąsiedniej nieruchomości kompleksu Elektrowni Powiśle.
Elektrownia Powiśle
Elektrownia Powiśle
Bulwary Wiślane
previous arrow
next arrow
Slider
Standard Budynku
Budynek Dobra32 jest budowany w najwyższym standardzie, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii budowy oraz rozwiązań, które mają zapewnić wysoki komfort mieszkania.
Taka wysokość gwarantuje poczucie dużej przestrzeni oraz świadczy o wysokiej klasie apartamentu. Okna w każdym mieszkaniu są na pełną wysokość pomieszczeń. Sięgają od podłogi do sufitu dzięki czemu wewnątrz jest dużo światła, a także wyglądają imponująco. Wszystkie okna posiadają tłumienie akustyczne, które zapewnia ciszę w środku budynku. Dodatkowo, okna mają elektryczny system otwierania.
Wysokość mieszkań to 292 cm.
Centralna klimatyzacja
W każdym mieszkaniu to rozwiązanie, które gwarantuje odpowiednią temperaturę w domu. Klimatyzacja wykonana jest w formie klimakonwektorów kanałowych schowanych w podłodze.
To nowoczesne rozwiązanie, które ułatwia dostęp do wszystkich wspólnych przestrzeni oraz pojedynczych lokali. Wszystkie mieszkania wyposażone są w elektroniczne zamki, które otwierane są za pomocą karty, nie klucza.
Zamki elektroniczne do mieszkań
Recepcja z concierge
Zapewnia pełen komfort przy obsłudze korespondencji, kurierów oraz weryfikacji gości budynku. Części wspólne budynku wykonane są materiałami najwyższej jakości oraz zaprojektowane przez jedną z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce, APA Wojciechowski.
Gwarantuje dużą prywatność. Mieszkań jest tylko 16 dzięki czemu budynek jest przytulny i zapewnia dużą intymność mieszkańców.
Kameralność budynku
Komórki lokatorskie
Oraz stojaki na rowery znajdują się na podziemnych kondygnacjach przyznając dodatkową przestrzeń dla mieszkańców.
Garaż podziemny ofertuje 23 miejsca parkingowe. Na parterze zaplanowano zaawansowany system automatycznego parkowania samochodów natomiast na 2 poziomach garażu podziemnego będą tradycyjne miejsca parkingowe.
Garaż podziemny
Szybkobieżna winda
Szybkobieżna winda firmy OTIS poruszająca się na pasach pokrytych poliuretanem zapewnia redukcję hałasu i wibracji. Winda będzie poruszała się z prędkością 1,75 m/s. Kabina będzie wykonana na indywidualne zamówienie według projektu spójnego z wykończeniem recepcji i korytarzy na kondygnacjach mieszkalnych.

Do mieszkań po zachodniej stronie budynku będzie wejście bezpośrednio z windy. Zaawansowany system kontroli dostępu zapewni bezpieczeństwo i prywatność mieszkańców korzystających z takiego rozwiązania.

W centralnej części fasady od strony ulicy Zajęczej znajduje się wejście do części mieszkalnej prowadzące do reprezentacyjnego holu. Za pełnej wysokości szklaną ścianą znajdzie się eleganckie wnętrze mieszczące recepcję i wygodne fotele. Użyte we wnętrzu naturalne materiały są wysokiej jakości, dobrane tak, aby tworzyły eleganckie i przytulne wnętrza.
Wnętrze lobby wejściowego oraz klatka schodowa zostaną wykończone z użyciem szlachetnych materiałów. Planuje się wykorzystanie kamieni naturalnych, drewna, betonu i akcentów z mosiądzu i blach w kolorze ciemno-złotym.
Lobby
previous arrow
next arrow
Slider
Mieszkania
Część budynku mieszcząca lokale mieszkalne zajmuje piętra od +1 do +6. Od strony południowej i zachodniej, czyli od ulic Dobrej i Zajęczej, główna fasada budynku została ukryta za ciągłą linią balkonów. Aby spotęgować wrażenie przestrzenności i głębi elewacji a przy okazji zapewnić możliwość ochrony przed nadmiarem słońca zaprojektowaliśmy kompozycję z pionowych i poziomych paneli ażurowych. Część z nich będzie można samodzielnie przesuwać, inne składać niczym harmonijkę. Dzięki temu każdy z lokatorów będzie miał możliwość dostosować ich pozycje do indywidualnych potrzeb, a fasada uzyska żywy, zmieniający się w zależności od pory dnia czy pogody wygląd.
Wyrazisty wzór ustawionych pod skosem żaluzji ażurowych paneli zapewni budynkowi unikalny wygląd i ma szansę stać się jego szeroko rozpoznawalnym symbolem.
Czy chcesz być informowany o naszych nowych inwestycjach ?
Powierzchnia:Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę Powiśle BJK Sp. z o.o. Sp. K.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Powiśle BJK Sp. z o.o. Sp. K. informacji na wskazany przeze mnie adres e-mail lub podany numer telefonu: Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Powiśle BJK Sp. z o.o. Sp. K. informacji na wskazany przeze mnie adres e-mail lub podany numer telefonu.
Każde z mieszkań posiadać będzie dostęp na balkony zapewniony poprzez imponujących rozmiarów przeszklenia, rozciągnięte od podłogi do sufitu, nierzadko zajmujące niemal całą powierzchnię ściany. Okna wyposażone zostały w drzwi przesuwne, które pozwolą, przy sprzyjającej pogodzie, na funkcjonalne połączenie wnętrza mieszkań z przestrzenią balkonów.
Większe z lokali posiadać będą dodatkowe udogodnienia w postaci wydzielonych pralni, garderób, a kilka z nich także możliwość bezpośredniego dostępu z windy osobowej. Łącznie w budynku swoje miejsce znalazło 18 apartamentów.
Kilka słów o nas
Powiśle BJK jest spółką celową założoną do realizacji inwestycji na Warszawskim Powiślu. Należy ona do grupy BJK - spółki rodzinnej, która obecna jest na rynku nieruchomości od blisko 20 lat. Spółki z grupy BJK inwestują w Warszawie i na Śląsku głównie w nieruchomości komercyjne: lokale użytkowe przy głównych ulicach, w których mieszczą się oddziały banków, sklepów sieciowych i znane restauracje. Obecnie grupa BJK jest właścicielem kilkunastu nieruchomości i gruntów w Warszawie oraz Gliwicach. Flagowym projektem spółki jest rewitalizacja XIX w. kamienicy i przebudowa jej na wysokiej klasy biurowiec. Budynek, o powierzchni użytkowej prawie 4tys. m2 pozostaje w zasobach grupy od ponad 10 lat, a swoje biura i oddziały mają tam międzynarodowe koncerny.
Spółki z grupy BJK realizują inwestycje ze środków własnych co zapewnia stabilność bez względu na koniunkturę i kondycję sektora finansowego.
Spółka realizuje nie więcej niż 1 inwestycje na raz dzięki czemu Zarząd może poświęcić całą uwagę danemu projektowi i zadbać o najdrobniejsze detale. Każdy z realizowanych dotychczas projektów, bez względu na skalę, jest unikatowy i doceniany nie tylko przez najemców czy nowych właścicieli, ale też przez prasę branżową i wydawnictwa architektoniczne.
Po zakończeniu projektu Apartamenty Dobra 32 firma planuje kolejne inwestycje biurowe i mieszkaniowe w Warszawie i okolicach.
Harmonogram
Start budowy
2018
Ściana Szczelinowa
Start: 10.2018
Ściana Szczelinowa
Gotowe: 11.2018
Płyta fundamentowa
Start: 11.2018
2019
Płyta fundamentowa
Gotowe: 01.2019
Strop nad poziomem 0
Start: 02.2019
Strop nad poziomem 0
Gotowe: 03.2019
Strop nad poziomem +2
Start: 03.2019
Strop nad poziomem +2
Gotowe: 04.2019
Strop nad poziomem +4
Start: 04.2019
Strop nad poziomem +4
Gotowe: 05.2019
Strop nad poziomem +7
Slusarka Okienna
Instalacje sanitarne i elektryczne
Start: 05.2019
Strop nad poziomem +7
Ślusarka Okienna
Gotowe: 07.2019
Elewacje
Start: 07.2019
Strop nad poziomem +7
Ślusarka Okienna
Gotowe: 07.2019
Szlichty i posadzki
Wykonczenie części wspólnych
Windy i systemy parkingowe
Start: 09.2019
Instalacje sanitarne i elektryczne
Szlichty i posadzki
Gotowe: 11.2019
Elewacje
Gotowe: 12.2019
Biały Montaż
Start: 12.2019
2020
Windy i systemy parkingowe
Wykończenie części wspólnych
Gotowe: 01.2020
Biały montaż
Gotowe: 02.2020
Koniec Budowy
Start budowy
2018
Ściana Szczelinowa
Start: 10.2018
Ściana Szczelinowa
Gotowe: 11.2018
Płyta fundamentowa
Start: 11.2018
2019
Płyta fundamentowa
Gotowe: 01.2019
Strop nad poziomem 0
Start: 02.2019
Strop nad poziomem 0
Gotowe: 03.2019
Strop nad poziomem +2
Start: 03.2019
Strop nad poziomem +2
Gotowe: 04.2019
Strop nad poziomem +4
Start: 04.2019
Strop nad poziomem +4
Gotowe: 05.2019
Strop nad poziomem +7
Slusarka Okienna
Instalacje sanitarne i elektryczne
Start: 05.2019
Strop nad poziomem +7
Slusarka Okienna
Instalacje sanitarne i elektryczne
Gotowe: 07.2019
Elewacje
Start: 07.2019
Szlichty i posadzki
Start: 09.2019
Windy i systemy parkingowe
Wykończenie części wspólnych
Start: 11.2019
Windy i systemy parkingowe
Gotowe: 12.2019
2020
Instalacje sanitarne i elektryczne
Szlichty i posadzki
Gotowe: 01.2020
Instalacje teletechniczne
Żaluzje zewnętrzne
Start: 01.2020
Żaluzje zewnętrzne
Gotowe: 03.2020
Drzwi apartamentowe
Start: 03.2020
Wykończenie części wspólnych
Drzwi apartamentowe
Gotowe: 04.2020
Instalacje teletechniczne
Gotowe: 05.2020
Koniec Budowy
Dowiedz się więcej
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez spółkę Powiśle BJK Sp. z o.o. Sp. K.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Powiśle BJK Sp. z o.o. Sp. K. informacji na wskazany przeze mnie adres e-mail lub podany numer telefonu.
APARTAMENTY DOBRA 32

odwiedź Nasze biuro:

ul. Krakowskie Przedmieście 13,
Europejski Offices, V piętro

tel: 733 208 103

biuro@dobra32.pl